Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu stałej amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce
Na wtorkowym posiedzeniu rządu przyjęto uchwałę w sprawie dążenia do utworzenia stałej bazy Sił Zbrojnych USA w Polsce. Według jej zapisów szef Ministerstwa Obrony Narodowej będzie upoważniony do przygotowania propozycji oraz konsultacji ze stroną amerykańską.