W Gliwicach otwarto nowy ośrodek terapii izotopowej. Budowa kosztowała ponad 100 mln złotych

・ 1 min czytania

Źródło: fot. J. Łaski / UM Gliwice
Źródło: fot. J. Łaski / UM Gliwice

Narodowy Instytut Onkologii zakończył inwestycję. W Gliwicach powstał nowy Oddział Terapii Izotopowej Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej. Jest to jeden z największych tego typu ośrodków w Polsce. Obiekt ma przysłużyć się rozwojowi teranostyki, zwiększyć dostęp pacjentów do zaawansowanych metod diagnostyki i leczenia nowotworów z wykorzystaniem radioizotopów, a także poprawić warunki pobytu pacjentów i pracy personelu.

Korzystasz z wersji darmowej aplikacji
To darmowa wersja z podstawowymi funkcjami. Przejdź na Premium, by zyskać pełny dostęp i więcej możliwości.
Pełna treść z kontem Premium

Dzięki subskrypcji premium masz pełny dostęp do wszystkich artykułów!