Orlen zapowiedział wydobycie ropy w Skandynawii

・ 1 min czytania

Źródło: Orlen
Źródło: Orlen

Należąca do grupy Orlen spółka Orlen Upstream Norway ogłosiła rozpoczęcie przygotowań do eksploatacji skandynawskiego złoża Cerisa na Morzu Północnym. Wydobycie zaplanowano na 2027 rok i ma zagwarantować koncernowi 8,5 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, w tym ponad pół miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego.

Korzystasz z wersji darmowej aplikacji
To darmowa wersja z podstawowymi funkcjami. Przejdź na Premium, by zyskać pełny dostęp i więcej możliwości.
Pełna treść z kontem Premium

Dzięki subskrypcji premium masz pełny dostęp do wszystkich artykułów!