W niedzielę, 21 czerwca, w szwajcarskim Bürgenstock rozpoczęły się rozmowy pokojowe USA-Iran. W negocjacjach rolę mediatorów pełniły Katar i Pakistan. Jak wskazano, osiągnięto „zachęcający postęp". Pośrednicy we wspólnym oświadczeniu przekazali, że efektem dialogu było utworzenie zespołów negocjacyjnych oraz „mapy drogowej", której celem będzie uzyskanie porozumienia w ciągu 60 dni. Powstał także mechanizm dalszych rozmów technicznych.
Dzięki subskrypcji premium masz pełny dostęp do wszystkich artykułów!